AKTUALİTE

HER TELDEN NİTELİKLİ PAYLAŞIMLAR

Türk Milliyetçiliği ne zamandır hakaret addedilir oldu!..

Posted by aktualite Mart 6, 2011

Aslında sayın Başbakan bunu ilk defa yapmıyor. Kanaatimizce yapmaya da devam edecektir. 24 şubat akşamı ATV’de katıldığı Başbakan Özel programında yanaka gazetecinin kendisine yönelttiği “Halkın nazarında son zamanlarda kullandığınız milliyetçi söylemlerle  MHP’nin çizgisine geldiğiniz düşünülmektedir, ne dersiniz?” şeklindeki soruya Başbakan “Bu soruyu kendime hakaret olarak addederim” diye cevapladı. MHP’nin çizgisine gelmeyi kendine hakaret olarak addeden sayın Başbakan şehit cenazelerine katılan ülkücüler için “Kafatasçı, ırkçı, bunlar namaz kılmayı bile bilmezler” derken vatanı ve milleti düşünmekten başka suçları olmayan pırıl pırıl gençlere hakaret ettiğinin farkında değil miydi acaba?
MHP’nin ideolojisi nedir?
Türk Milliyetçiliği.
Türk Milliyetçiliği ne zamandan beri hakaret addedilir oldu ki. Biz ömrümüz boyunca milliyetçiliğimizle övündük. Bu gömleği hala da şerefle taşıyoruz. Kendi gömleklerini çıkartıp atanlar aynaya hiç mi bakmazlar? Kendi misyonlarına ihanet edenler başkalarına gömlek biçmek hakkına sahip olabilirler mi?
Referandum öncesi partisinin grup toplantısında üç beş oy için ülkücü şehit Pehlivanoğlu’nun mektubunu ağlayarak okuyan ve oradakileri de ağlatan sayın başbakan mektubunu okuduğu şehidimizin MHP çizgisinde olduğunu bilmiyor muydu?
İşinize geldiğinde MHP çizgisi güzel, gelmediğinde hakaret öyle mi?
Ey kendilerine eski ülkücü diyen, ey 12 haziran seçimlerinde AKP listelerine girmek için zemin yoklayan MHP kökenli zatlar şimdi anladınız mı nasıl kullanıldığınızı?
Üç kuruşluk menfaat için hala AKP’nin değirmenine su mu taşıyacaksınız, dava arkadaşlarınızın uğradığı hakaretleri sineye mi çekeceksiniz, yoksa vatanın ve milletin bekası için rahmetli Türkeş’in  ocağına mı geleceksiniz?
Göreceğiz bakalım.
Av. Selahattin Sekban-Trabzon

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: