AKTUALİTE

HER TELDEN NİTELİKLİ PAYLAŞIMLAR

İnsanoğlunun penisi bir zamanlar kemikliydi!

Posted by aktualite Mart 11, 2011

ABD’li genetik bilimciler, insanlarda erkeğin penisinin aynen maymunlar, kediler ve farelerde olduğu üzere kemikli bir yapıdayken, bu özelliğin daha sonra kaybolduğunu düşünüyor.

10 Mart 2011

Şempanze, makak maymunu ve insanın genomlarını karşılaştıran araştırmacılar, peniste omurgaya benzer kemik oluşumundan sorumlu DNA dizininin insanın evrim sürecinde silinip kaybolduğunu, fakat diğer primatların DNA’sında kaldığını söylüyor.

Bugüne değin insanoğlunu maymun türlerinden ayırt eden başlıca özelliğin ‘fazladan’ genler olduğu düşünülürken, ABD’li araştırmacılar insanı insan yapan özelliklerin daha ziyade silinmiş DNA parçalarıyla alakalı olabileceğini tahmin ediyor.

Stanford, Georgia ve Pensilvanya Eyalet üniversitelerinin ortak çalışmasında, penisteki kemiğin yanı sıra, beynin genişlemesini engellediği düşünülen DNA dizininin de şempanze ve makak maymunlarının genomunda varlığını koruduğu; ancak insan genomundan silindiği öne sürülüyor.

Araştırmacılar, dünyanın en karmaşık organı olan insan beyninin gelişimini silinen DNA ile bağlandırıyor.

Saygın bilim dergisi Nature’da yayımlanan araştırmada, şempanze ve makak maymunlarının sahip olduğu 510 DNA parçacığının insanlarda silinmiş olduğu yazılı.

Araştırmacılar, bu çalışmada doğrudan genlere değil, DNA’nın içerdiği başka maddelere baktıklarını söylüyorlar. Araştırmada adı geçen -ve genlere nazaran haklarında çok daha az şey bilinen bu DNA parçacıkları, yakınlarında bulunan genlerin işlevini düzenleyen roller üstleniyor.

Amerikalı ekip, şempanze ve makak maymunlarında cildin kıllı olmasını sağlayan DNA dizininin de insanoğlunda silinen parçacıklardan biri olduğu inancında.
Stanford Üniversitesi’nden Profesör David Kingsley, ”İnsan olmanın moleküler temelini keşfediyoruz” diyerek araştırmadan duyduğu heyecanı dile getirdi.

Genetik bilimciler, maymun DNA’sındaki bazı parçaların insanlarda neden silindiğinin nedenleri üzerine de düşünüyor.

Daha büyük beyinli bir varlık, penisindeki kemiği neden kaybetsin?

Bilim insanları, penisi kemiksizleşen atalarımızın daha uzun süreli cinsel ilişkiye girerek, bir çift olarak daha çok yakınlaştığını ve çocuk bakımında üstünlük kazandıklarını düşünüyor.

******************************************************

Darwin’in Evrim Teorisine katılmıyorum.Ancak  bilime inanan bir kişi olarak Bilimsel bir Teori olduğu için okuyorum,takip ediyorum.Evrim var ancak Evrim Teorisinde ciddi yanlışlıklar vardı,ki çürütüldü.

Darwin’in Evrim Teorisi ; bugünkü canlıların  bir kaç ortak atadan tesadüfen uzun bir sürecin sonunda meydana geldiklerini öne sürer.

Darwin insanların ilk atalarının dört ayaklı, kuyruklu, uzun tüylü, maymunumsu garip bir yaratık olduğunu söylüyor.

Evrim Teorisini destekleyenler insanın maymundan gelmediğini,Şempanze ile Gorillerle ortak atalarının olduğunu söylüyorlar.DNA’mızın da bu iki grupla % 98.4 oranında benzediğini yapılan araştırmalar gösteriyor.

Bir de şöyle diyorlar ; Evrim bir ağaç gibi düşünülürse,insan ve maymun o ağaç üzerindeki aynı dalda bulunan iki yaprak gibidir.Diğer dallardaki yaprakları da alırsak,bazılarına yakın bazılarına uzak akrabayız.Yani biz maymunlarla iki farklı türüz,maymunlardan gelmedik.

İnsanın maymundan geldiği tam bir safsatadır zaten.Kaldı ki evrim teorisini çürüten en önemli nokta türlerin değiştiğini gösteren ara formların olmaması fosil kanıtlardan görülüyor.

Yeryüzünde türlerin biribirlerine geçişi şeklinde bir evrimin hiç bir zaman gerçekleşmediği, bu güne kadar fosil bulgularında hiç bir ara forma rastlanmaması (kesinlikle türlerin geçişini gösteren hiç bir ara form bulunmamaktadır) teorinin çok önceden bilimsel yönünün çöktüğünü göstermektedir. Bu sebeple evrim teorisi veya darwinizim aslında ateizmin varoluş inancıdır.

Yaradılış Görüşüne göre ise ; her canlı ayrı ayrı muntazam bir şekilde bir yaratıcı – Allah- tarafından yaratılmıştır.

1 tek saç telinin bile tesadüfen kendiliğinden oluşmadığı ortada.

Konu ile ilgili de Bilim Adamları herhalde Yaradılış Görüşünü değil Evrim Teorisini destekledikleri için bu görüş doğrultusunda çalışmalar yapıyorlar.

Şempanze ve Makak  Maymunlarının sahip olduğu 510 DNA  parçacığının insanlarda silinmiş olduğunu ,Peniste omurgaya benzer kemik oluşumundan sorumlu DNA dizininin insanın evrim sürecinde silinip kaybolduğunu, fakat diğer primatların DNA’sında kaldığını söylüyorlar ama niçin başlangıçtan itibaren hiç olmadığını düşünmüyorlar soru işareti tabii.510 DNA parçacığı silinmiş değil hiç yok olamaz mı ?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: