AKTUALİTE

HER TELDEN NİTELİKLİ PAYLAŞIMLAR

ŞEREFSİZLİK !!!!

Posted by aktualite Nisan 21, 2011


Bölücülerin İstanbul’da Türk bayrağını indirip, Diyarbakır’da Atatürk heykeline katil Öcalan’ın posterini asmasına Devlet Bahçeli’nin tepkisi sert oldu
İhanet kuşatması…
MHP lideri Devlet Bahçeli, BDP desteğindeki 7 bağımsız adaya YSK vetosu sonrası sokağa dökülen bölücülere ateş püskürdü: Bu alçaklıktır, şerefsizliktir. Milletin sinir uçlarıyla oynayan hainler ve hamilerine bedelin çok ağır olacağını, ezilip yok olacaklarını hatırlatırız!
AKP-CHP iş birliği!
Bahçeli, AKP ve CHP’yi de suçladı: PKK açılımı ile bölücülerin cüret ve cesaret kaynağı olan Başbakan, eseriyle iftihar edebilir. Ucuz fırsatçılık anlayışıyla demokrasi havariliğine soyunanların durumu da ibret verici. Anlaşılan; CHP, AKP’nin payandası olacak!
Alçaklar bedelini ödeyecek
MHP lideri Devlet Bahçeli, 7 bağımsız adayın YSK’ca veto edilişini bahane ederek birçok kenti savaş
alanına çeviren, Türk bayrağı ve Atatürk heykeline saldıran bölücüleri ‘şerefsiz’ ve ‘alçak’ diye niteledi
Haber :  Bilun ÇELİK
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, YSK’nın eto kararının ardından başlayan sokak eylemlerinde Türk bayrağının yırtılması ve Atatürk heykelinin üstüne bebek katilinin resmi bulunan afişin konulmasını ’şerefsizlik’ve ’alçaklık’ olarak değerlendirdi.

CHP payanda olacak
Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada; karara ilişkin yorumları, “ucuz bir fırsatçılık anlayışı” diye değerlendirirken, BDP destekli bağımsız adayları ve AKP ile CHP’yi sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli şöyle dedi: “YSK’nın kararı karşısında bazı siyasi partilerin ucuz bir fırsatçılık anlayışıyla sahte demokrasi havariliğine soyunmaları, Anayasa ve kanunların açık hükümleri ortadayken Anayasal kurumları yıpratarak ve hedef alarak, PKK maşalarının ve Türk polisine tokat atmaya yeltenenlerin sözde demokratik haklarının avukatlığını yapmaları her yönüyle ibret ve esef vericidir. AKP ile CHP’nin bu konuda da görüş ve ağız birliği içinde bulundukları ve yeni CHP’nin seçimlerden sonra Başbakan Erdoğan’ın PKK açılımının ilerletilmesinde kendisine payanda olacağı anlaşılmaktadır.”

Sinir uçlarıyla oynamayın
Bahçeli, protesto eylemlerine de sert tepki göstererek, “İstanbul’daki şiddet eylemlerinde şerefli Türk bayrağına el uzatılması ve Diyarbakır’da büyük Atatürk’ün büstüne İmralı canisinin posterinin asılması Türk milletinin sabrını taşırma noktasına getiren şerefsizlik ve alçaklıktır” diye konuştu. Bahçeli şöyle devam etti: “Türk milletinin sinir uçlarıyla oynayan hainlere ve bunların hamilerine bu alçak tahriklerin bedelinin çok ağır olacağını ve görecekleri karşılığın altında ezilip yok olacaklarını hatırlatmak isteriz. PKK açılımı ile bölücü hainlere ümit veren, İmralı canisini siyasi çözüm ortağı kabul ederek teröristbaşı ile gizli pazarlıklar yürüten ve etnik bölücülerin cüret ve cesaret kaynağı olan Başbakan Erdoğan şimdi eseriyle iftihar edebilir. Sadakatle ihanet arasında bir tercihe sahne olacak 12 Haziran seçimleri bu bakımdan da Türkiye için bir kader seçimi olacaktır.”
Sokak eşkıyalığı
BDP’destekli bağımsız milletvekili adayı olan milletvekillerinin yaptıkları açıklamalara vurgu yapan Devlet Bahçeli, “Terör örgütünün siyasi kolu olarak faaliyet gösteren malum siyasi partinin YSK kararı sonrası direniş çağrısında bulunması ve buna uyan sokak eşkıyalarının şiddet eylemleri, bölücü hainlerin devlete meydan okuyan ayaklanma provasıdır” sözleriyle suçladı.
Katile ‘sayın’ şehide ‘kelle’ dediler
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, önceki gün Ankara Anadolu Gösteri Merkezi’nde düzenlenen milletvekili adaylarının tanıtımı töreninde Başbakan Erdoğan’ın bölücülere desteğini ağır sözlerle eleştirmişti. Bahçeli önceki günkü konuşmasında AKP ve Erdoğan için şu ifadeleri kullanmıştı: “Hainlere müsamaha gösteren, teröristle amansız mücadele edenleri sindiren bu iktidardır.12 Eylül’le hesaplaşmak için milletimizi aldatan, 28 Şubatçılara sesini çıkarmayan, 27 Nisancılara son model araba hediye eden bu iktidardır. Krizi ‘teğet geçti’diyerek görmezden gelen ve milyonlarca insanımızı aç ve işsiz bırakan bu iktidardır. Katile sayın, şehide ’kelle’ diyen bu iktidardır. İmralı’yla görüştüğü halde, önce bunu reddeden, sonra topu devlete atan, arkasından da Avrupalı dostlarının huzurunda ayakta hesap verirken ikrar eden bu iktidarın başı Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

Hani inkar etmiştin?
Bahçeli, İmralı’yla pazalık olayını gündeme getirdiklerinde Erdoğan’ın öfke nöbetlerine girdiğini belirterek şöyle devam etti: “Bu hakikati geçtiğimiz yıl milletimizle paylaştığımızda, Başbakan Erdoğan öfke nöbetlerine girerek ve gözünden nefret dalgası yayılarak bizi şerefesizlikle suçlamıştı. Şimdi her şey netleştiğine göre, Türk milletini bölmek için hunhar eylemlerine devam eden terör örgütüyle, yattığı yerden kanlı çetesini yöneten terörist başıyla görüşmeleri hangi şeref ve siyasi namusla açıklamak mümkündür?” diye konuştu.  Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: “Başbakan Erdoğan şereften ne anlamaktadır? Şerefsizlik bundan böyle kimin boynunda asılı duracak ve kimin sıfatı olacaktır? Bize şerefsiz diyerek küstahça hakaret eden Başbakan, kalan yıllarında şereften nasıl bahsedecek ve bu alçalmayı nasıl izah edecektir?”

YENİÇAĞ GAZETESİ

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: